Hlavní navigace

Google.com: filtrovací sidebar, časová osa a další novinky

18. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google představil zbrusu nové pokročilé možnosti vyhledávání, ovšem dostupné zatím v anglické verzi na Google.com (v češtině na Google.cz byste je hledali marně). Dostupné jsou na stránce s výsledky vyhledávání pod tlačítkem Show options. Na první pohled je zřejmá implementace technologií a konceptů, které Google zkoušel v posledních měsících a letech včetně postranního panelu pro filtrování výsledků vyhledávání. Lze si zobrazit například pouze příspěvky z diskusních fór nebo recenze (např.…

Google představil zbrusu nové pokročilé možnosti vyhledávání, ovšem dostupné zatím v anglické verzi na Google.com (v češtině na Google.cz byste je hledali marně). Dostupné jsou na stránce s výsledky vyhledávání pod tlačítkem Show options. Na první pohled je zřejmá implementace technologií a konceptů, které Google zkoušel v posledních měsících a letech včetně postranního panelu pro filtrování výsledků vyhledávání. Lze si zobrazit například pouze příspěvky z diskusních fór nebo recenze (např. výrobků, filmů), případně lze hledat pouze videa a ta je možno dále ještě filtrovat podle délky.

Můžete se zaměřit i jen na výsledky hledání, které byly přidány v určitém období – např. za poslední den, týden či měsíc. Je tak možné z nabídnutých výsledků odstranit několik let staré a neaktuální informace, byť jsou na indexu Googlu vysoko. Vyhledávání „v čase“ usnadňuje časová osa, kterou Google testoval již před dvěma roky. Změny celkově činí vyhledávání interaktivnějším a dávají uživateli možnost s výsledky vyhledávání dále pracovat. Uvidíme, kdy se jich dočkají i uživatelé Google.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).