Hlavní navigace

Google.cz s novou funkcí Place Search

5. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyhledávač Google poskytuje novou funkci jménem Place Search, která je dostupná ve všech čtyřiceti jazykových mutacích včetně té české na Google.cz. Place Search umožňuje v okolí vyhledávat různá místa od restaurací třeba po pneuservisy. Cílovou oblast hledání lze zadat přímo do vyhledávacího dotazu (např. pizzerie Praha 4) nebo se jí vyhledávač pokusí odhadnout podle IP adresy. V českých podmínkách je odhad hodně orientační, takže třeba při hledání z Teplic vám Google.cz nabídne i restaurace v…

Vyhledávač Google poskytuje novou funkci jménem Place Search, která je dostupná ve všech čtyřiceti jazykových mutacích včetně té české na Google.cz. Place Search umožňuje v okolí vyhledávat různá místa od restaurací třeba po pneuservisy. Cílovou oblast hledání lze zadat přímo do vyhledávacího dotazu (např. pizzerie Praha 4) nebo se jí vyhledávač pokusí odhadnout podle IP adresy. V českých podmínkách je odhad hodně orientační, takže třeba při hledání z Teplic vám Google.cz nabídne i restaurace v několik desítek kilometrů vzdáleném Děčínu.

Nalezená místa jsou mezi výsledky vyhledávání označena symbolem červeného špendlíku dobře známého z Google Maps. Nalezená místa se pak zobrazují i mapce v pravém postranním panelu na stránce s výsledky vyhledávání nad tradiční textovou reklamou. Pokud si chcete zobrazit pouze místa (bez dalších výsledků vyhledávání), lze k filtrování výsledků použít již dobře známý levý postranní panel a na něm (v české verzi) záložku Místa. (The Official Google Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.