Hlavní navigace

Google.cz už také nabízí postranní panel pro pokročilé vyhledávání

8. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google.cz už také konečně nabízí postranní panel pro filtrování výsledků vyhledávání, který se na Google.com objevil už letos v květnu. Po kliknutí na odkaz Zobrazit možnosti nahoře v modrém pruhu na stránce s výsledky vyhledávání se otevře postranní panel s dalšími možnostmi pro třídění nabízených odkazů. Výsledky vyhledávání lze omezit jen na videa, zprávy, blogy, knihy nebo fóra. Dále je možné zobrazit si jen odkazy na materiál indexovaný např. během poslední hodiny nebo během posledního dne…

Google.cz už také konečně nabízí postranní panel pro filtrování výsledků vyhledávání, který se na Google.com objevil už letos v květnu. Po kliknutí na odkaz Zobrazit možnosti nahoře v modrém pruhu na stránce s výsledky vyhledávání se otevře postranní panel s dalšími možnostmi pro třídění nabízených odkazů. Výsledky vyhledávání lze omezit jen na videa, zprávy, blogy, knihy nebo fóra. Dále je možné zobrazit si jen odkazy na materiál indexovaný např. během poslední hodiny nebo během posledního dne, týdne nebo roku. Zadat lze i konkrétní časový rámec. Videa je dále možné filtrovat i podle délky, zdroje nebo kvality.

Kromě zmíněných filtračních možností nabízí postranní panel i přepnutí z klasického zobrazení výsledků vyhledávání na tzv. kolo informací, tedy jakýsi kontextový interaktivní diagram. Na standardní stránku s výsledky vyhledávání lze k jednotlivým odkazům načíst i obrázky z odkazovaných stránek nebo si uživatelé mohou nechat zobrazit delší verzi textového popisu u jednotlivých odkazů. Za pozornost také stojí spolupráce se službou Google Překladač. Do češtiny lokalizovaná funkce ‚Možnosti vyhledávání‘ je další krok k tomu, aby bylo vyhledávání pro české uživatele snadnější a efektivnější, uvedla Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.