Hlavní navigace

Google Desktop se pomaličku rozkládá. Končí další projekt Googlu?

Jiří Macich ml.

Jak upozornil neoficiální blog Google Operating System, balíček Google Desktop zřejmě pomaličku míří do propadliště dějin. Vývoj balíčku, který kombinuje prohledávání obsahu pevného disku s systém gadgetů na plochu, jde od desíti k pěti. Nejde už jen o absenci nových funkcí, ale postupné vypínání funkcí stávajících. Poslední aktualizace je z loňského července. V letošním roce byly deaktivovány klíčové funkce pro prohledávání dat napříč počítači a sdílení gadgetů. Google Desktop momentálně není…

Jak upozornil neoficiální blog Google Operating System, balíček Google Desktop zřejmě pomaličku míří do propadliště dějin. Vývoj balíčku, který kombinuje prohledávání obsahu pevného disku s systém gadgetů na plochu, jde od desíti k pěti. Nejde už jen o absenci nových funkcí, ale postupné vypínání funkcí stávajících. Poslední aktualizace je z loňského července. V letošním roce byly deaktivovány klíčové funkce pro prohledávání dat napříč počítači a sdílení gadgetů. Google Desktop momentálně není kompatibilní s vyhledáváním Google Instant a nespolupracuje ani s prohlížeči Google Chrome a Mozilla Firefox (od verze 3.6).

Nefunguje již ani spolupráce s personalizovanou výchozí stránkou iGoogle a oficiální gadget od Googlu pro přístup na Twitter si nerozumí s OAuth, takže se od září nemůže na Twitter vůbec přihlásit. Signálů o úpadku projektu je tedy dostatek. Verze pro Mac OS X již není poskytována. Verze pro MS Windows je dále ke stažení, ale se zmíněnými omezeními. Je velmi pravděpodobně, že Google vzdal souboj s nativní funkční výbavou ve Windows Vista a Windows 7. Nespokojení uživatelé Windows XP mohou zkusit třeba Windows (Desktop) Search od Microsoftu v kombinaci s Yahoo Widgets.

Našli jste v článku chybu?