Hlavní navigace

Google Desktop se pomaličku rozkládá. Končí další projekt Googlu?

27. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak upozornil neoficiální blog Google Operating System, balíček Google Desktop zřejmě pomaličku míří do propadliště dějin. Vývoj balíčku, který kombinuje prohledávání obsahu pevného disku s systém gadgetů na plochu, jde od desíti k pěti. Nejde už jen o absenci nových funkcí, ale postupné vypínání funkcí stávajících. Poslední aktualizace je z loňského července. V letošním roce byly deaktivovány klíčové funkce pro prohledávání dat napříč počítači a sdílení gadgetů. Google Desktop momentálně není…

Jak upozornil neoficiální blog Google Operating System, balíček Google Desktop zřejmě pomaličku míří do propadliště dějin. Vývoj balíčku, který kombinuje prohledávání obsahu pevného disku s systém gadgetů na plochu, jde od desíti k pěti. Nejde už jen o absenci nových funkcí, ale postupné vypínání funkcí stávajících. Poslední aktualizace je z loňského července. V letošním roce byly deaktivovány klíčové funkce pro prohledávání dat napříč počítači a sdílení gadgetů. Google Desktop momentálně není kompatibilní s vyhledáváním Google Instant a nespolupracuje ani s prohlížeči Google Chrome a Mozilla Firefox (od verze 3.6).

Nefunguje již ani spolupráce s personalizovanou výchozí stránkou iGoogle a oficiální gadget od Googlu pro přístup na Twitter si nerozumí s OAuth, takže se od září nemůže na Twitter vůbec přihlásit. Signálů o úpadku projektu je tedy dostatek. Verze pro Mac OS X již není poskytována. Verze pro MS Windows je dále ke stažení, ale se zmíněnými omezeními. Je velmi pravděpodobně, že Google vzdal souboj s nativní funkční výbavou ve Windows Vista a Windows 7. Nespokojení uživatelé Windows XP mohou zkusit třeba Windows (Desktop) Search od Microsoftu v kombinaci s Yahoo Widgets.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).