Hlavní navigace

Google Docs i offline díky Google Gears

Jiří Macich ml.

Dokumenty uložené v Google Docs bude díky Google Gears možné upravovat i v offline stavu. Při dalším připojení k Internetu budou pak offline data synchronizována s online verzí. Z hlediska uživatelů k tomu bude stačit doinstalovat jen podporu Google Gears do webového prohlížeče. Momentálně jsou podporovány browsery Internet Explorer a Mozilla Firefox, čili dva nejrozšířenější prohlížeče. Google Gears míří také do mobilních telefonů a kapesních počítačů, protože podporuje i platformu Windows…

Dokumenty uložené v Google Docs bude díky Google Gears možné upravovat i v offline stavu. Při dalším připojení k Internetu budou pak offline data synchronizována s online verzí. Z hlediska uživatelů k tomu bude stačit doinstalovat jen podporu Google Gears do webového prohlížeče. Momentálně jsou podporovány browsery Internet Explorer a Mozilla Firefox, čili dva nejrozšířenější prohlížeče. Google Gears míří také do mobilních telefonů a kapesních počítačů, protože podporuje i platformu Windows Mobile. Více o technologii Google Gears si můžete přečíst v článku Google Gears – online aplikace offline z blogu Davida Antoše zde na Lupě. (The official Google Blog)

Našli jste v článku chybu?
2. 4. 2008 11:02
alblaho (neregistrovaný)
To je úžasné, opravdu se mi to líbí. Tohle dělá tu aplikaci neuvěřitelně robustní. Taky je super, že všechny dokumenty se "zálohují" na lokální počítač: používám gmail, ale pro jistotu si vše stahuji i do Evolutionu. Doteď jsem se google Gears bránil, podporoval to Reader, ale offline RSS čtečka mi nepřišla příliš atraktivní. Offline google docs, to je jiné kafčo.