Hlavní navigace

Google Docs má vlastní schránku na straně serveru

19. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace z webové kancelářské sady Google Docs se dočkaly implementace vlastní schránky pro přenos a kopírování obsahu. Cloudová schránka nabízí širší paletu funkcí, než standardní systémová schránka třeba v rámci platformy MS Windows. Přístup k jejím funkcím je možný přes tlačítko se symbolem mráčku na nástrojové liště jednotlivých aplikací. Schránka v podání Google Docs může obsahovat více dat současně. Vložením tedy nedochází k přepsání předchozího obsahu jako v MS Windows. K obsahu schránky…

Aplikace z webové kancelářské sady Google Docs se dočkaly implementace vlastní schránky pro přenos a kopírování obsahu. Cloudová schránka nabízí širší paletu funkcí, než standardní systémová schránka třeba v rámci platformy MS Windows. Přístup k jejím funkcím je možný přes tlačítko se symbolem mráčku na nástrojové liště jednotlivých aplikací. Schránka v podání Google Docs může obsahovat více dat současně. Vložením tedy nedochází k přepsání předchozího obsahu jako v MS Windows. K obsahu schránky je možné přistupovat přes menu ukrývající se pod již zmíněným tlačítkem. K dispozici je i okamžitý náhled obsahu schránky.

Data ze schránky je možné přenášet mezi aplikacemi Google Docs, tedy mezi textovým editorem, tabulkovým kalkulátorem a prezentačním nástrojem. V něm je ovšem činnost schránky omezena, protože tam nelze zatím schránku použít ke kopírování a vkládání běžného textu a obrázků. Jelikož jsou data ve schránce ukládána na serverech Googlu, tak je k nim možné získat přístup po přihlášení i z jiného počítače. Nebylo by překvapením, kdyby Google časem schránku rozšířil i do dalších svých služeb – třeba v rámci balíku Google Apps. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).