Hlavní navigace

Google Docs podporuje hromadný export souborů

26. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs má pro uživatele další novinku. Tentokrát jde o dávkový export, respektive hromadné stažení souborů uložených v online úložišti služby. Uživatelé si tedy mohou vybrat jednotlivé dokumenty, tabulky i prezentace uložené v Google Docs a nechat si je jednoduše připravit ke stažení. Je možné vybrat si formát, v jakém mají být dokumenty, tabulky či prezentace stahovány. Následně se začne připravovat ZIP archiv, který pak bude k dispozici ke stažení. Při…

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs má pro uživatele další novinku. Tentokrát jde o dávkový export, respektive hromadné stažení souborů uložených v online úložišti služby. Uživatelé si tedy mohou vybrat jednotlivé dokumenty, tabulky i prezentace uložené v Google Docs a nechat si je jednoduše připravit ke stažení. Je možné vybrat si formát, v jakém mají být dokumenty, tabulky či prezentace stahovány. Následně se začne připravovat ZIP archiv, který pak bude k dispozici ke stažení. Při větším množství souborů může tento proces trvat několik minut, takže Google Docs má funkci pro upozornění na dokončení procesu dávkového exportu – formou e-mailu.

Nejde o jedinou novinku, kterou Google u své webové kancelářské sady v posledních týdnech zavedl. Zmiňme například přípravy indexace veřejně publikovaných dokumentů vyhledávači, prohlížeč nejen PDF souborů Google Docs Viewer či možnost nastavení sdílení a přístupových práv pro celé složky, která přišla ruku v ruce se zjednodušeným nahráváním (importem) většího množství dat současně. Ten tedy nyní nově doplňuje naopak jednoduchý export více dat najednou. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.