Hlavní navigace

Google Docs: sdílení složek, nahrávání více dokumentů

Jiří Macich ml.

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se kromě menšího redesignu uživatelského rozhraní opět dočkala doplnění nových funkcí, po kterých řada uživatelů dlouho volala. První z nich je sdílení celých složek. Doposud šlo sdílet jen jednotlivé dokumenty, tabulky a prezentace. Pružnější spolupráci v týmu má však nově umožnit generální povolení sdílení celé složky. Pokud tedy na jednom projektu spolupracujete s určitými uživateli, jednoduše nastavíte sdílení pro celou složku projektu a její…

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se kromě menšího redesignu uživatelského rozhraní opět dočkala doplnění nových funkcí, po kterých řada uživatelů dlouho volala. První z nich je sdílení celých složek. Doposud šlo sdílet jen jednotlivé dokumenty, tabulky a prezentace. Pružnější spolupráci v týmu má však nově umožnit generální povolení sdílení celé složky. Pokud tedy na jednom projektu spolupracujete s určitými uživateli, jednoduše nastavíte sdílení pro celou složku projektu a její veškerý obsah pak bude sdílen automaticky bez nutnosti individuálních úprav u každého souboru.

Druhou novinkou je předělaný import souborů, respektive jejich nahrávání z lokálního umístění do online úložiště služby. Nově je usnadněno nahrávání více souborů současně. Stačí je v dialogovém okně označit a přidat tak na seznam nahrávaných dat. Není tedy nutné soubory vybírat jednotlivě. Nahrávací mechanismus využívá Flash. Připomínáme, že Google Docs podporuje import dokumentů ve formátech DOC, DOCX, RTF, PDF, ODT a SXW (do 500 kB), tabulek XLS, XLSX, ODS a CSV (do 1 MB) a prezentací PPT a PPS (do 10 MB). (The Official Google Docs Blog)

Našli jste v článku chybu?