Hlavní navigace

Google Docs: sdílení složek, nahrávání více dokumentů

14. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se kromě menšího redesignu uživatelského rozhraní opět dočkala doplnění nových funkcí, po kterých řada uživatelů dlouho volala. První z nich je sdílení celých složek. Doposud šlo sdílet jen jednotlivé dokumenty, tabulky a prezentace. Pružnější spolupráci v týmu má však nově umožnit generální povolení sdílení celé složky. Pokud tedy na jednom projektu spolupracujete s určitými uživateli, jednoduše nastavíte sdílení pro celou složku projektu a její…

Webově orientovaná kancelářská sada Google Docs se kromě menšího redesignu uživatelského rozhraní opět dočkala doplnění nových funkcí, po kterých řada uživatelů dlouho volala. První z nich je sdílení celých složek. Doposud šlo sdílet jen jednotlivé dokumenty, tabulky a prezentace. Pružnější spolupráci v týmu má však nově umožnit generální povolení sdílení celé složky. Pokud tedy na jednom projektu spolupracujete s určitými uživateli, jednoduše nastavíte sdílení pro celou složku projektu a její veškerý obsah pak bude sdílen automaticky bez nutnosti individuálních úprav u každého souboru.

Druhou novinkou je předělaný import souborů, respektive jejich nahrávání z lokálního umístění do online úložiště služby. Nově je usnadněno nahrávání více souborů současně. Stačí je v dialogovém okně označit a přidat tak na seznam nahrávaných dat. Není tedy nutné soubory vybírat jednotlivě. Nahrávací mechanismus využívá Flash. Připomínáme, že Google Docs podporuje import dokumentů ve formátech DOC, DOCX, RTF, PDF, ODT a SXW (do 500 kB), tabulek XLS, XLSX, ODS a CSV (do 1 MB) a prezentací PPT a PPS (do 10 MB). (The Official Google Docs Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).