Hlavní navigace

Google Docs: vektorový grafický editor a další novinky

13. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google uživatelům postupně zpřístupňuje preview vylepšené verze Google Docs založené na nových technologických základech. Úplnou novinkou je vektorový editor coby rovnocenný přírůstek k textovému editoru, tabulkovému kalkulátoru a prezentačnímu nástroji v této webově orientované kancelářské sadě. Vytvářet lze kresby, schémata, diagramy apod. Opět nechybí podpora pro spolupráci více uživatelů na jednom souboru nebo možnost soubor volně publikovat na webu. Vytvořené kresby lze stáhnout v podobě…

Google uživatelům postupně zpřístupňuje preview vylepšené verze Google Docs založené na nových technologických základech. Úplnou novinkou je vektorový editor coby rovnocenný přírůstek k textovému editoru, tabulkovému kalkulátoru a prezentačnímu nástroji v této webově orientované kancelářské sadě. Vytvářet lze kresby, schémata, diagramy apod. Opět nechybí podpora pro spolupráci více uživatelů na jednom souboru nebo možnost soubor volně publikovat na webu. Vytvořené kresby lze stáhnout v podobě SVG, PDF, JPG nebo PNG souboru. Zatím ale není podporován import již existujících kreseb.

Kromě této novinky byly vylepšeny i další části sady Google Docs. Například textový editor nově nabízí postranní panel pro online chat (dosud byl součástí jen tabulkového kalkulátoru) nebo upozornění na provedené změny znak od znaku. Inovovaný textový editor by měl díky vylepšené práci s formátováním nabídnout věrnější import/export. Tabulkový kalkulátor pro změnu nyní slibuje lepší výkon, ale také drag&drop u celých sloupců nebo automatické doplňování. (The Official Google Docs Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).