Hlavní navigace

Google zkouší dynamické poskytování výsledků vyhledávání

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Live Search se vrací na titulní stránky odborných zpravodajských serverů. Tentokrát však nejde o Windows Live Search, tedy předchůdce vyhledávače Bing od Microsoftu. Naopak jde o nový experiment z dílny Googlu. Ten interně podle dostupných informací zkouší nový způsob práce s vyhledávačem, kdy by se výsledky vyhledávání neobjevily až po zadání a potvrzení vyhledávacího dotazu. V rámci Live Search by se totiž výsledky vyhledávání měly dynamicky objevovat už při zadávání vyhledávacího dotazu a…

Live Search se vrací na titulní stránky odborných zpravodajských serverů. Tentokrát však nejde o Windows Live Search, tedy předchůdce vyhledávače Bing od Microsoftu. Naopak jde o nový experiment z dílny Googlu. Ten interně podle dostupných informací zkouší nový způsob práce s vyhledávačem, kdy by se výsledky vyhledávání neobjevily až po zadání a potvrzení vyhledávacího dotazu. V rámci Live Search by se totiž výsledky vyhledávání měly dynamicky objevovat už při zadávání vyhledávacího dotazu a uzpůsobovat třeba jeho upřesňování či rozšiřování. To by mohlo výrazně ušetřit čas při práci s vyhledávačem.

Dlužno dodat, že nejde až o takovou novinku. Podobný koncept je dobře známý z některých desktopových aplikací, které nějakým způsobem umožňují prohledávat určitá data. V prostředí internetový vyhledávačů něco vzdáleně podobného poskytuje Bing v kombinaci s Internet Explorerem, kdy při zadávání dotazu do vyhledávacího pole prohlížeče jsou k vidění dynamické náhledy výsledků vyhledávání. Google chce být ale v jejich poskytování mnohem pružnější a hlavně netestuje náhledy, nýbrž plné výsledky vyhledávání, jak prozrazuje výše umístění video. (Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.