Hlavní navigace

Google Earth 5.2 pro iPad i Windows a další novinky

17. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google představil několik novinek, které se točí kolem jeho mapových služeb. Jednou z nich je software Google Earth ve verzi 5.2 přinášející integrovaný webový prohlížeč, který využívá jádro WebKit. Má se tak odbourat otevírání běžného webového prohlížeče po kliknutí na různé odkazy uvnitř aplikace. Ty se tedy nyní ve výchozím nastavení otevírají v integrovaném browseru, ale ve volbách programu lze opět upřednostnit výchozí prohlížeč. Google Earth 5.2 také nyní umí po importu dat z GPS navigace…

Google představil několik novinek, které se točí kolem jeho mapových služeb. Jednou z nich je software Google Earth ve verzi 5.2 přinášející integrovaný webový prohlížeč, který využívá jádro WebKit. Má se tak odbourat otevírání běžného webového prohlížeče po kliknutí na různé odkazy uvnitř aplikace. Ty se tedy nyní ve výchozím nastavení otevírají v integrovaném browseru, ale ve volbách programu lze opět upřednostnit výchozí prohlížeč. Google Earth 5.2 také nyní umí po importu dat z GPS navigace uživateli ukazovat lokality, v nichž se oddával třeba pěší turistice nebo cykloturistice. Novou zprávou je i příchod Google Earth na tablet Apple iPad. (Google Lat Long Blog)

Další z novinek posledních dní se pro změnu týká Google Maps, kde byl vylepšen přístup k fotkám vybraných lokalit z externích zdrojů typu Picasa Web Albums, Flickr nebo Panoramio. Nově k nim uživatele zavede Pengman, tedy symbol žlutého panáčka, který se dosud přetahoval na mapu kvůli zobrazení Street View. Nyní se vedle lokalit dostupných v režimu Street View při přetažení panáčka na mapu zobrazují i modré body, které znázorňují lokality, k nimž jsou Google Maps schopny dohledat právě zmíněné fotografie. Zobrazit je lze právě přesunutím panáčka na některý z těchto bodů. (Google Lat Long Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).