Hlavní navigace

Google Earth: historické centrum Prahy v 3D

26. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes začínají Oslavy Prahy a Google, coby jeden z mediálních partnerů akce, zpřístupnil u této příležitosti 3D ztvárnění celého pražského historického centra v Google Earth. Uživatelé tohoto známého mapového programu si tak kromě klasických leteckých snímků mohou prohlédnout prostorové ztvárnění historického centra české metropole: kromě dominant typu Pražského hradu nebo Karlova mostu je v 3D podobě k dispozici i spousta dalších domů a staveb. Ne všechny textury jsou sice zrovna reálné, ovšem…

Dnes začínají Oslavy Prahy a Google, coby jeden z mediálních partnerů akce, zpřístupnil u této příležitosti 3D ztvárnění celého pražského historického centra v Google Earth. Uživatelé tohoto známého mapového programu si tak kromě klasických leteckých snímků mohou prohlédnout prostorové ztvárnění historického centra české metropole: kromě dominant typu Pražského hradu nebo Karlova mostu je v 3D podobě k dispozici i spousta dalších domů a staveb. Ne všechny textury jsou sice zrovna reálné, ovšem i tak je to celkem zajímavý pohled.

Pro zobrazení 3D budov musíte mít v Google Earth povolenou vrstvu Prostorově zobrazené budovy (v menu vlevo dole). Budovy a stavby, které jsou k dispozici i v prostorovém vyobrazení, trochu vystoupí už z klasického pohledu, ovšem pro ideální zobrazení je nutné změnit úhel a výšku kamery – třeba pohybem myši při stisku pravého tlačítka. Google Earth si můžete stáhnout i ze Slunečnice.cz. (Blog Google ČR)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).