Hlavní navigace

Google i Microsoft nakupují. Jeden senzory, druhý Wunderlist

Autor: Google
Jan Beránek

Obě firmy posilují ve svých oblastech. Pro Google nákup společnosti Lumedyne Technologies znamená především další vylepšení samořiditelných aut.

Doba čtení: 1 minuta

Pětaosmdesát milionů dolarů měl podle zdrojů serveru Xconomy zaplatit Google za devět let starou firmu sídlící v San Diegu. Lumedyne od svého založení spolupracovala i s armádou a během své existence vyvinula hned několik chytrých snímačů a senzorů. 

Už před dvěma lety ale prezentovali na konferenci v Detroitu senzory pro automobilový průmysl. Tím se pravděpodobně dostali do hledáčku Googlu. Kromě aut by firma mohla senzory využívat i v mobilech a navigaci, především té uvnitř budov

Na nákupy vyrazil i Microsoft. Ten si ale pořídil softwarovou posilu a koupí firmy 6Wunderkinder získal do své stáje úspěšnou aplikaci Wunderlist. Firma tak zkouší prorazit do světa GTD a populárních služeb pro zvýšení efektivity práce. 

Wunderlist funguje pět let a zatím posbíral 13 milionů uživatelů, kteří už si do něj zadali víc než miliardu úkolů. Podle blogu startupu by nový majitel neměl službu výrazně měnit. Stejné by měly zůstat i ceny a šéf Christian Reber by měl dál vést tým i vývoj produktu. 

Poslední nákup zapadá do postupné strategie Microsoftu. Už loni koupila firma autory e-mailové aplikace Acompli a letos v únoru se lidé z akvizičního oddělení domluvili na převzetí kalendářové aplikace Sunrise. 

Nákupem Wunderlistu navíc firma, ve které vládne Satya Nadella, posílí svou pozici v Berlíně, kde už provozuje svůj vlastní startupový akcelerátor Microsoft Ventures

Našli jste v článku chybu?