Hlavní navigace

Google koupil SocialDeck, má Facebook vyhlašovat bojovou pohotovost?

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google pokračuje v nákupech projektů točících se okolo sociálních sítí a online her. Teď koupil společnost SocialDeck, která byla založena v roce 2008 s cílem vytvářet multiplatformní hry, jež by si uživatelé mohli zahrát na kapesních zařízení jako je iPhone či BlackBerry, ale také na počítači třeba přes komunitní server Facebook. Akvizice byla potvrzena Googlem i společností SocialDeck. Je zřejmé, že Google bude chtít v nejbližší době přijít s něčím velkým v oblasti hraní her v sociálních…

Google pokračuje v nákupech projektů točících se okolo sociálních sítí a online her. Teď koupil společnost SocialDeck, která byla založena v roce 2008 s cílem vytvářet multiplatformní hry, jež by si uživatelé mohli zahrát na kapesních zařízení jako je iPhone či BlackBerry, ale také na počítači třeba přes komunitní server Facebook. Akvizice byla potvrzena Googlem i společností SocialDeck. Je zřejmé, že Google bude chtít v nejbližší době přijít s něčím velkým v oblasti hraní her v sociálních sítích resp. na komunitních serverech. Mohlo by tedy dojít na Google Games, o jejichž příchodu se střídavě spekuluje už několik let. Ve hře je také ale projekt Google Me, což by podle spekulací amerických médií měla být jakási sociální super-síť vyhlašující válku Facebooku.

Shrňme si související akvizice Googlu. V dubnu koupil firmu LabPixies zabývající se vývojem widgetů pro komunitní servery a mobilní zařízení. V létě pak Google sáhl po společnosti Slide, která stojí za několika populárními hrami. Podle nepotvrzených zpráv měl také investovat balík peněz do konkurenční firmy Zynga. Potvrzena naopak je akvizice firmy Jambool i s její platformou na implementaci platebních systému do online her. Na konci srpna pak byl oznámen nákup start-upu Ångströ zabývajícího se vyhledáváním informací o osobách z veřejně přístupných zdrojů na webu (zpravodajství, blogy, sociální sítě).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.