Hlavní navigace

Google nasadí protipirátské ochrany YouTube již v září

Jiří Macich ml.

Už v září mají být na YouTube nasazeny nové protipirátské ochrany, jejichž cílem je omezit nahrávání videí porušujících autorská práva. Google tak reaguje na stížnosti a žaloby mediálních společností. Tou nejznámější je asi žaloba od mediálního kolosu Viacom, který od Googlu žádá miliardové odškodné. Google doposud problematická videa mazal převážně ručně. Nyní slibuje, že nový systém rozpoznání videa porušujícího autorská práva bude podobně precizní jako databáze otisků prstů americké FBI. …

Už v září mají být na YouTube nasazeny nové protipirátské ochrany, jejichž cílem je omezit nahrávání videí porušujících autorská práva. Google tak reaguje na stížnosti a žaloby mediálních společností. Tou nejznámější je asi žaloba od mediálního kolosu Viacom, který od Googlu žádá miliardové odškodné. Google doposud problematická videa mazal převážně ručně. Nyní slibuje, že nový systém rozpoznání videa porušujícího autorská práva bude podobně precizní jako databáze otisků prstů americké FBI. (InfoWorld)

Našli jste v článku chybu?
1. 8. 2007 9:26
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jsi to nepochopil. Oni budou kontrolovat videa, které tam lidi budou uploadovat a ne, že udělají nějakou jejich ochranu proti stahování. Společnostem se nelíbí, že tam lidi dávají nahrávky, které podléhají autorskému zákonu. To je vše.
1. 8. 2007 9:12
stoural (neregistrovaný)
Vzhledem k tomu, ze takove video bude z YT smazano, nevim, jak byste jej chtel zkonvertovat a odstranit ochranu :)