Hlavní navigace

Google nasadil novou verzi rozhraní vyhledávače

Jiří Macich ml.

Google nasadil do ostrého provozu novou verzi rozhraní svého vyhledávače. Zatím ji můžete vidět na Google.com při přepnutí do angličtiny. Na Google.cz ještě ke změně nedošlo. Žádné zemětřesení ale nečekejte. Přibylo trochu grafiky v podobě barevného přechodu na pozadí některých částí stránky s výsledky hledání. Odkazy na další možnosti hledání (např. obrázky, video či zpravodajství) se přesunuly z prostoru u pole pro položení dotazu o pár desitek pixelů jinam – na levý horní okraj stránky. I…

Google nasadil do ostrého provozu novou verzi rozhraní svého vyhledávače. Zatím ji můžete vidět na Google.com při přepnutí do angličtiny. Na Google.cz ještě ke změně nedošlo. Žádné zemětřesení ale nečekejte.

Přibylo trochu grafiky v podobě barevného přechodu na pozadí některých částí stránky s výsledky hledání. Odkazy na další možnosti hledání (např. obrázky, video či zpravodajství) se přesunuly z prostoru u pole pro položení dotazu o pár desitek pixelů jinam – na levý horní okraj stránky. I když jde o opravdu drobné změny, je to jeden z největších zásahů do rozhraní vyhledávače za poslední dobu. (Yahoo News)

Google rovněž testuje další čtyři případná vylepšení vyhledávače, ale o nich jsme už psali v jiné zprávičce.

Našli jste v článku chybu?
18. 5. 2007 1:36
Souvisejí obrázky se zobrazovaly už dřív (vždy tuším tři + odkaz na hledání obrázků) a celkem to fungovalo.
17. 5. 2007 23:56
jilm (neregistrovaný)
Ne vždy, pokud budete klást takový dotaz, na které lze očekávat, že byste mohl mít zájem o obrázky, bude odkaz na jejich vyhledávání ještě pod vyhledávacím boxem spolu s dalšími možnostmi, které se k té které frázi hodí. Jak to bude inteligentní je ovšem potřeba vyzkoušet, zvláště v češtině.