Hlavní navigace

Google nasadil odlehčenou verzi své hlavní stránky

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Před měsícem jsme vás informovali o ještě jednodušší podobě hlavní stránky vyhledávače Google, která se v rámci testů objevovala některým uživatelům. Nyní již byla nová podoba hlavní stránky vyhledávače Google nasazena do ostrého provozu a týká se to i jeho české lokalizace, aktuální dvojky na našem trhu. Co je tedy nového? Po načtení se zobrazí pouze logo, již dříve rozšířené vyhledávací pole a dvě tradiční tlačítka. Podle slov Googlu se tedy uživatelé mohou maximálně soustředit na zadání…

Před měsícem jsme vás informovali o ještě jednodušší podobě hlavní stránky vyhledávače Google, která se v rámci testů objevovala některým uživatelům. Nyní již byla nová podoba hlavní stránky vyhledávače Google nasazena do ostrého provozu a týká se to i jeho české lokalizace, aktuální dvojky na našem trhu. Co je tedy nového? Po načtení se zobrazí pouze logo, již dříve rozšířené vyhledávací pole a dvě tradiční tlačítka. Podle slov Googlu se tedy uživatelé mohou maximálně soustředit na zadání vyhledávacího dotazu.

Další navigační prvky se zobrazí pouze pokud je uživatel potřebuje. Konkrétně se aktivují až v okamžiku, kdy po stránce přejede kurzor myši. Google totiž počítá s tím, že uživatel bere do ruky myš teprve když potřebuje získat přístup k pokročilému hledání, chce využít jiných služeb nebo se hodlá přihlásit. Patřičné odkazy, které byly doposud vždy zobrazeny, se nově zobrazují právě až po pohybu myší. (The Official Google Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.