Hlavní navigace

Google nasazuje souběžné používání více účtů

4. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdá se, že Google začal nasazovat do ostrého provozu funkci umožňující přístup k jeho službám zároveň pod více uživatelskými účty. Někteří uživatelé ji mají již k dispozici. O jejím testování jsme na Lupě psali minulý měsíc. Oč vlastně jde? Můžeme si to vysvětlit třeba na příkladu e-mailové služby Gmail. Pokud tam některý uživatel má z nějakého důvodu dvě schránky (tedy dva účty) a nechce je propojovat, tak dosud musel vždy při přechodu z jedné schránky do druhé provádět odhlášení od jednoho…

Zdá se, že Google začal nasazovat do ostrého provozu funkci umožňující přístup k jeho službám zároveň pod více uživatelskými účty. Někteří uživatelé ji mají již k dispozici. O jejím testování jsme na Lupě psali minulý měsíc. Oč vlastně jde? Můžeme si to vysvětlit třeba na příkladu e-mailové služby Gmail. Pokud tam některý uživatel má z nějakého důvodu dvě schránky (tedy dva účty) a nechce je propojovat, tak dosud musel vždy při přechodu z jedné schránky do druhé provádět odhlášení od jednoho účtu a přihlášení k druhému účtu.

Google ale nyní nasazuje funkci vylepšující Google Accounts tak, že je možné mít aktivní přihlášení na jednom počítači přes více účtů. Vícenásobné přihlášení je potřeba aktivovat v nastavení účtů, ovšem zdaleka ne všichni uživatelé v tuto chvíli tu možnost mají (zřejmě dochází k postupnému nasazování). Následné přepínání mezi účty se provádí u uživatelského jména vpravo nahoře u všech podporovaných služeb: Gmail, Google Calendar, Google Sites, Google Reader, Google Voice, App Engine a Google Code.(Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.