Hlavní navigace

Google již nebude prodávat Nexus One ve svém e-shopu

17. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedním z hlavních bodů strategie Googlu při prodeji chytrého mobilu Nexus One měl být e-shop ve vlastní režii amerického internetového kolosu. Google ale nyní oznámil, že s prodejem mobilu Nexus One přes své webové stránky končí. Google přiznává, že e-shop s Nexus One nenaplnil očekávání. Zákazníci prý zjevně chtějí mít možnost telefon vidět na vlastní oči, vyzkoušet si ho. Proto bude nyní Google tlačit svůj mobil k zákazníkům přes maloobchodní prodejny partnerů. Chce dosáhnout větší…

Jedním z hlavních bodů strategie Googlu při prodeji chytrého mobilu Nexus One měl být e-shop ve vlastní režii amerického internetového kolosu. Google ale nyní oznámil, že s prodejem mobilu Nexus One přes své webové stránky končí. Google přiznává, že e-shop s Nexus One nenaplnil očekávání. Zákazníci prý zjevně chtějí mít možnost telefon vidět na vlastní oči, vyzkoušet si ho. Proto bude nyní Google tlačit svůj mobil k zákazníkům přes maloobchodní prodejny partnerů. Chce dosáhnout větší dostupnosti svého mobilu se systémem Android v prodejnách a pokračovat tak ve strategii, kterou zvolil pro Evropu, také na globální úrovni.

Již delší dobu se spekuluje, že Nexus One trpí malým zájmem zákazníků a uzavření e-shopu tyto spekulace jenom přiživuje. Google se žádnými konkrétními prodejními úspěchy nepochlubil, z čehož lze odvodit, že se zřejmě není čím chlubit. Při oznamování posledních výsledků hospodaření firmy Google pouze suše konstatoval, že je s prodejem telefonů Nexus One spokojen. Při oznamování konce e-shopu se už prodejnosti vůbec nevěnuje. Pouze si pochválil inovace, které Nexus One má nabízet. Hodnocení přijetí na trhu rozšířil na celou platformu Android, z čehož se dá také ledacos dovozovat. (The Official Google Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.