Hlavní navigace

Google nově umožňuje odstranit "škodlivé" zpětné odkazy

17. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google doplnil do WebMaster Tools nový užitečný nástroj – s jeho pomocí můžete Google předat seznam „zpětných“ odkazů, které vašemu webu škodí. Hodit se to bude zejména v případě, kdy se váš web stane cílem „negativní“ SEO kampaně – tedy situace, kdy vás některé z odkazů vedoucích na váš web poškozují. Ať už záměrně, nebo prostě proto, že se vyskytují na (například) penalizovaných webech. Ale může jít i odkazy, které Google rozpoznal jako placené, pocházející z výměníků odkazů či jinak…

Google doplnil do WebMaster Tools nový užitečný nástroj – s jeho pomocí můžete Google předat seznam „zpětných“ odkazů, které vašemu webu škodí. Hodit se to bude zejména v případě, kdy se váš web stane cílem „negativní“ SEO kampaně – tedy situace, kdy vás některé z odkazů vedoucích na váš web poškozují. Ať už záměrně, nebo prostě proto, že se vyskytují na (například) penalizovaných webech. Ale může jít i odkazy, které Google rozpoznal jako placené, pocházející z výměníků odkazů či jinak porušující „pravidla kvality“.

Novou pomůcku hledejte na Disawow Links – tam postačí vybrat web, kterého se odkazy týkají a poté nahrát soubor se všemi odkazy, které chcete „odstranit“. V souboru můžete uvádět jednotlivé konkrétní odkazy (URI), nebo pomocí operátoru  „domain:“ uvést celou doménu. Ke každému webu, který máte ve Webmaster Tools, můžete nahrát jeden soubor s odkazy. Případná aktualizace se provádí prostým nahráním nového souboru.

Zdroj: A new tool to disavow links

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.