Hlavní navigace

Google Play poprvé nevydělává nejvíce ve Spojených státech, ale v Japonsku

4. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle analytické společnosti App Annie přepustily Spojené státy v listopadu první příčku, co se výše příjmů na Google Play týče, Japonsku. Současně v posledních měsících roste počet firem z východní Asie, které investují do vývoje globálního obsahu a zaznamenávají s ním komerční úspěch.  Autor: App Annie

Podle analytické společnosti App Annie přepustily Spojené státy v listopadu první příčku, co se výše příjmů na Google Play týče, Japonsku. Současně v posledních měsících roste počet firem z východní Asie, které investují do vývoje globálního obsahu a zaznamenávají s ním komerční úspěch. 


Autor: App Annie

V říjnu bylo mezi top desítkou vydavatelů na Google Play, co se příjmů týče, sedm firem z Japonska a Koreje. Devět z deseti nejúspěšnějších vydavatelů, jsou vývojáři her a to jak na Google Play tak na iOS.

Ačkoli mezi iOS a Google Play stále existuje obrovská propast ve výši globálních příjmů, které jsou přes tyto platformy realizovány (měsíční příjmy přes iOS jsou čtyřikrát vyšší než přes Google Play), Google náskok postupně stahuje. V říjnu vzrostl objem příjmů přes Google Play meziměsíčně o 17,9 procent, kdežto iOS zaznamenal ve srovnání se zářím pokles o 0,7 procent.

Zdroj: App Annie

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).