Hlavní navigace

„Moje aplikace“ v Google Play pro Android lze nyní pročistit

Marek Janouš

Google postupně zpřístupňuje novou verzi aplikace Play Store — 3.9.16. Ta především konečně přináší možnost vyčistit seznam „mých aplikací“ od těch, které na něm už dávno jen překážejí. Ve výpise se u těch nenainstalovaných zobrazuje symbol smazání. Jeho volba si vyžádá ještě potvrzení. Lze prý označit více aplikací najednou a vymazat naráz, a to podržením jedné z vypsaných aplikací. (Mně to však nechodí.)

Doba čtení: 1 minuta

Google postupně zpřístupňuje novou verzi aplikace Play Store — 3.9.16. Ta především konečně přináší možnost vyčistit seznam „mých aplikací“ od těch, které na něm už dávno jen překážejí. Ve výpise se u těch nenainstalovaných zobrazuje symbol smazání. Jeho volba si vyžádá ještě potvrzení.

Lze prý označit více aplikací najednou a vymazat naráz, a to podržením jedné z vypsaných aplikací. (Mně to však nechodí.)

Pro přístup z prohlížeče přitom funkce na čištění seznamu zjevně nepřibyly.

Zahraniční zprávy dále hovoří o „wishlistu“ — zatím jej prý nelze sdílet, jen si naň můžete přidávat to, k čemu se chcete vrátit později. Ikonka přidání na wishlist by se měla objevovat na stránce každé položky v Play Store, a to mezi ikonou sdílení a vyhledání. Nevidím ji tam však, a jako možné vysvětlení mi napadá, že wishlist Google zpřístupnil pouze na těch trzích, kde je z Play Store dostupný mimo aplikace také další obsah — a to se České reubliky netýká.

Drobným a užitečným vylepšením je i to, že prohlížíte‑li aplikace ze seznamu, vrátí vás krok zpět na stejné místo v seznamu, a ne na začátek.

Poslední verze Androidu — „Jelly Bean“ — také údajně zobrazuje lepší a rozbalovací upozornění na nové verze aplikací.

KL2018 Tip nominace

Google Play Store vás prozatím neochrání před instalací něčeho škodlivého více než doposud. Chystané funkce si vyžádají novější API, které přijde až v dalším Androidu, po „Jelly Bean“.

Více o nové aplikaci Play Store na Android Police.

Našli jste v článku chybu?