Hlavní navigace

Google Play už má taky 700 tisíc aplikací

30. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sedm set tisíc aplikací byl nedávný argument Apple při představován nových produktů (12. září při uvádění iPhone 5). Google Play sedmi set tisíc aplikací dosáhl právě nyní, uvádějí to zahraniční média (například AllThingsD). Komentář: Samozřejmě, ani v jednom případě nelze dost jasně řešit, kolik z těchto aplikací je poněkud o ničem či kolik z nich se vyskytuje v kopiích sebe sama, které se liší pouze barevným provedením či jiným názvem. Na druhou stranu, pokud se budete dívat do žebříčků…

Sedm set tisíc aplikací byl nedávný argument Apple při představován nových produktů (12. září při uvádění iPhone 5). Google Play sedmi set tisíc aplikací dosáhl právě nyní, uvádějí to zahraniční média (například AllThingsD).

Komentář: Samozřejmě, ani v jednom případě nelze dost jasně řešit, kolik z těchto aplikací je poněkud o ničem či kolik z nich se vyskytuje v kopiích sebe sama, které se liší pouze barevným provedením či jiným názvem. Na druhou stranu, pokud se budete dívat do žebříčků aplikací nejvíce oblíbených samotnými uživateli, tak je běžné, že nesmyslné aplikace jsou enormně úspěšné. Stačí vzpomenout na (svým způsobem geniální nápad) aplikací řešící „solární nabíjení“ přes displej mobilu či tabletu. 

Jenže, honba za největším číslem coby ukazatele „velikosti ekosystému“ je poměrně snadná. Na rozdíl od jiné metriky, která by nějak zodpovědně dokázala posoudit množství a kvalitu aplikací. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).