Hlavní navigace

Google popírá přípravy nové služby konkurující Facebooku

17. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google neuvede novou samostatnou službu, která by měla konkurovat komunitnímu serveru Facebook. Uvedl to přímo Eric Schmidt, šéf Googlu. Místo toho prý bude rozšiřována komunitní složka existujících služeb a jak propojování jednotlivých služeb, tak propojování jejich uživatelů. Už několik měsíců se spekuluje o Google Me, což by měl být právě onen konkurent pro Facebook. Z vyjádření Erica Schmidta je však zřejmé, že americký internetový kolos bude chtít pokračovat cestou, po které se vydal se…

Google neuvede novou samostatnou službu, která by měla konkurovat komunitnímu serveru Facebook. Uvedl to přímo Eric Schmidt, šéf Googlu. Místo toho prý bude rozšiřována komunitní složka existujících služeb a jak propojování jednotlivých služeb, tak propojování jejich uživatelů. Už několik měsíců se spekuluje o Google Me, což by měl být právě onen konkurent pro Facebook. Z vyjádření Erica Schmidta je však zřejmé, že americký internetový kolos bude chtít pokračovat cestou, po které se vydal se službou Google Buzz.

Google v poslední době provedl celou řadu akvizic, které by ukazovaly na blížící se otevřenou válku mezi ním a Facebookem. Popření příprav nové samostatné služby neznamená, že k této válce nedojde. Google ale zřejmě vytáhne do boje se svými již osvědčenými projekty a službami, které se dočkají většího důrazu na komunitní funkce a budování sociálních sítí. Díky online hrám by pak Google mohl působit přímo na hřišti svých konkurentů: ať už jde o Facebook nebo iPhone. O tom více v našem nedávném článku Google míří do sociálních sítí chytrou oklikou (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).