Hlavní navigace

Google porušil britské zákony, čeká jej kontrola

5. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kauza sběru dat poletujících v nezabezpečených bezdrátových sítí, kterého se Google dopouštěl při pořizování snímků pro Street View a mapování právě bezdrátových sítí coby orientačních bodů, nadále pokračuje. Scotland Yard se sice počínáním americké firmy na britském území odmítl zabývat, ale podle úředníků z Information Commissioner’s Office se Google dopustil porušení zákona a čeká jej tak ve Velké Británii audit. Zároveň bude muset zajistit, aby se podobné incidenty již neopakovaly.

Kauza sběru dat poletujících v nezabezpečených bezdrátových sítí, kterého se Google dopouštěl při pořizování snímků pro Street View a mapování právě bezdrátových sítí coby orientačních bodů, nadále pokračuje. Scotland Yard se sice počínáním americké firmy na britském území odmítl zabývat, ale podle úředníků z Information Commissioner’s Of­fice se Google dopustil porušení zákona a čeká jej tak ve Velké Británii audit. Zároveň bude muset zajistit, aby se podobné incidenty již neopakovaly.

Dlouho panovaly pochybnosti co vše vlastně sbírají a zaznamenávají automobily s notoricky známým stožárem. Po nátlaku německých úřadů Google letos přiznal, že vedle nevinného mapování bezdrátových sítí zaznamenával i komunikaci, která v těch nezabezpečených zrovna probíhala. Google se od začátku hájí, že šlo o omyl. Vyšetřování v celé řadě zemí jej ale neminulo. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).