Hlavní navigace

Google porušil britské zákony, čeká jej kontrola

Jiří Macich ml.

Kauza sběru dat poletujících v nezabezpečených bezdrátových sítí, kterého se Google dopouštěl při pořizování snímků pro Street View a mapování právě bezdrátových sítí coby orientačních bodů, nadále pokračuje. Scotland Yard se sice počínáním americké firmy na britském území odmítl zabývat, ale podle úředníků z Information Commissioner’s Office se Google dopustil porušení zákona a čeká jej tak ve Velké Británii audit. Zároveň bude muset zajistit, aby se podobné incidenty již neopakovaly.

Doba čtení: 1 minuta

Kauza sběru dat poletujících v nezabezpečených bezdrátových sítí, kterého se Google dopouštěl při pořizování snímků pro Street View a mapování právě bezdrátových sítí coby orientačních bodů, nadále pokračuje. Scotland Yard se sice počínáním americké firmy na britském území odmítl zabývat, ale podle úředníků z Information Commissioner’s Of­fice se Google dopustil porušení zákona a čeká jej tak ve Velké Británii audit. Zároveň bude muset zajistit, aby se podobné incidenty již neopakovaly.

Dlouho panovaly pochybnosti co vše vlastně sbírají a zaznamenávají automobily s notoricky známým stožárem. Po nátlaku německých úřadů Google letos přiznal, že vedle nevinného mapování bezdrátových sítí zaznamenával i komunikaci, která v těch nezabezpečených zrovna probíhala. Google se od začátku hájí, že šlo o omyl. Vyšetřování v celé řadě zemí jej ale neminulo. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?