Hlavní navigace

Google prosáknul GDrive pro ukládání dat online

Patrick Zandl

O síťovém prostoru GDrive, na kterém by Google umožnil lidem ukládat svá data, se spekuluje dlouho. Nyní prosákly informace přímo ze samotného Google, který nechal informace v lokalizačním řetězci. Produkt se bude opravdu jmenovat GDrive a bude nabízet možnost ukládat data jako hudbu či dokumenty a fotky přes síť. Přístup k těmto datům bude přes prohlížeč, mobil či desktop rozhraní. Služba bude zřejmě dostupná v rámci Google Pack. O službě podrobněji spekuluje neoficiální blog GoogleSystem.…

O síťovém prostoru GDrive, na kterém by Google umožnil lidem ukládat svá data, se spekuluje dlouho. Nyní prosákly informace přímo ze samotného Google, který nechal informace v lokalizačním řetězci. Produkt se bude opravdu jmenovat GDrive a bude nabízet možnost ukládat data jako hudbu či dokumenty a fotky přes síť. Přístup k těmto datům bude přes prohlížeč, mobil či desktop rozhraní. Služba bude zřejmě dostupná v rámci Google Pack. O službě podrobněji spekuluje neoficiální blog GoogleSystem. Zajímavé je, že v komentářích se lidé hodně shodují v tom, že službu DropBox bude obtížné trumfnout. Což je pravda, vyzkoušejte ji, je skvělá (a zdarma 2GB místa). O tom, proč Google potřebuje GDrive, aby konkurovat Microsoftu, skvěle píše Om Malik.

Našli jste v článku chybu?
6. 4. 2009 10:56
admanet.cz (neregistrovaný)
Doporučuji Humyo.cz. Nabízí daleko více, jak je tomu u běžných on-line záložen souborů. Do 2.5.2009 má nabídku 20 giga místa a používání PC klienta pro zálohy a synchronizaci. Po datu 2.5.2009 bude v nabídce 5 giga pro media a 5 giga pro běžné soubory. Takže doporučuji registraci v dubnu 2009.
2. 2. 2009 10:32
Marek Lutonský (neregistrovaný)
V tomto případě vám to viditelně nebude k ničemu, stejně jako ostatní služby tohoto typu. A přesto se používají.