Hlavní navigace

Google údajně prošetřuje zapojení vlastních lidí do útoku

Jiří Macich ml.

Google prý prošetřuje, jestli hackerům při nedávném útoku nepomáhal někdo uvnitř čínské pobočky. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své dva zdroje. Připomeňme, že právě tento útok, jehož oběťmi mají být i další tři desítky převážně amerických IT firem, je oficiálním důvodem, proč už se Google nehodlá podílet na cenzuře Internetu v podání komunistického čínského režimu. Hackery zajímaly mimo jiné e-mailové schránky čínských disidentů. Stopy útoku přitom vedou právě do Číny a existuje…

Doba čtení: 1 minuta

Google prý prošetřuje, jestli hackerům při nedávném útoku nepomáhal někdo uvnitř čínské pobočky. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své dva zdroje. Připomeňme, že právě tento útok, jehož oběťmi mají být i další tři desítky převážně amerických IT firem, je oficiálním důvodem, proč už se Google nehodlá podílet na cenzuře Internetu v podání komunistického čínského režimu. Hackery zajímaly mimo jiné e-mailové schránky čínských disidentů. Stopy útoku přitom vedou právě do Číny a existuje neoficiální teorie, že za útokem mohly být tamní úřady.

Google odmítl agentuře Reuters jakkoliv komentovat možnou účast jeho zaměstnanců s tím, že celý incident je prý nadále prošetřován. V některých médiích se objevily informace, že prostory čínské pobočky Googlu byly pro zaměstnance nepřístupné nebo, že někteří zaměstnanci nebyli minulý týden vpuštěni na pracoviště. Google ale říká, že jeho čínská pobočka běží naprosto normálně. Připouští ovšem, že zaměstnanci dostali volno, aby mohl být prověřen stav počítačů a sítě. (Reuters, AFP)

Našli jste v článku chybu?