Hlavní navigace

Google se dohodl s Yahoo o patentech

10. 8. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Overture, již pohltilo Yahoo, patentovala princip placení za odklepnutí reklamy a zobrazování kontextové reklamy. Od roku 2002 se Overture soudí s Googlem pro porušování patentů. Google se nyní s Yahoo dohodl na mimosoudním vyrovnání, při kterém Yahoo získá 2,7 milionu akcií Googlu v tržní hodnotě 291 až 365 milionů dolarů. Yahoo 1,1 milionu akcií prodá ve veřejné aukci. Yahoo již nyní drží 5,5 milionu akcií Googlu a přes půl milionu jich chtělo nabídnout na burze. Google zároveň…

Společnost Overture, již pohltilo Yahoo, patentovala princip placení za odklepnutí reklamy a zobrazování kontextové reklamy. Od roku 2002 se Overture soudí s Googlem pro porušování patentů. Google se nyní s Yahoo dohodl na mimosoudním vyrovnání, při kterém Yahoo získá 2,7 milionu akcií Googlu v tržní hodnotě 291 až 365 milionů dolarů. Yahoo 1,1 milionu akcií prodá ve veřejné aukci. Yahoo již nyní drží 5,5 milionu akcií Googlu a přes půl milionu jich chtělo nabídnout na burze. Google zároveň souhlasil s platbou licenčních poplatků za patenty Overture. Analytik novin New York Times Saul Hansell na jedné straně tvrdí, že vyšší objem akcií, které se dostanou na trh, výrazně ovlivní hospodaření Googlu, ale na druhé straně budou akcie důvěryhodnější, protože se Google vyhnul nákladným soudním sporům.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.