Hlavní navigace

Google se již nechce nezištně dělit o kontakty uživatelů

Jiří Macich ml.

Nově příchozí uživatel na komunitní server Facebook se mohou jednoduše dozvědět, kteří z jejich přátel už se tam pohybují. Lze toho docílit například propojením s kontakty z e-mailové služby Gmail, kdy zkrátka dojde k porovnání a zprostředkování kontaktů. Této funkci však dost možná brzy odzvoní. Google aktualizoval podmínky svého Contacts Data API a nyní si žádá něco za něco. Nadále tedy je sice možné přistupovat ke kontaktům, které si u Googlu uživatelé uložili, ale ten naopak žádá přístup ke…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nově příchozí uživatel na komunitní server Facebook se mohou jednoduše dozvědět, kteří z jejich přátel už se tam pohybují. Lze toho docílit například propojením s kontakty z e-mailové služby Gmail, kdy zkrátka dojde k porovnání a zprostředkování kontaktů. Této funkci však dost možná brzy odzvoní. Google aktualizoval podmínky svého Contacts Data API a nyní si žádá něco za něco. Nadále tedy je sice možné přistupovat ke kontaktům, které si u Googlu uživatelé uložili, ale ten naopak žádá přístup ke kontaktům od druhé strany.

Content Javornický

Facebook se podobně o data uživatelů dlouhodobě dělit odmítá. Z jeho pohledu je to logické, protože už takto nemá v ochraně osobních údajů dobrou pověst. Navíc jistě nebude chtít uživatelům usnadňovat například přechod ke službám, které by mohly být považovány za konkurenční. Prozatím napojení na kontakty z Gmailu na Facebooku stále funguje, ale je zřejmě jen otázkou času, kdy Google začne Facebook blokovat nebo Facebook přestane službu nabízet sám.

Zdroj: TechSpot News