Hlavní navigace

Google se již nechce nezištně dělit o kontakty uživatelů

9. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nově příchozí uživatel na komunitní server Facebook se mohou jednoduše dozvědět, kteří z jejich přátel už se tam pohybují. Lze toho docílit například propojením s kontakty z e-mailové služby Gmail, kdy zkrátka dojde k porovnání a zprostředkování kontaktů. Této funkci však dost možná brzy odzvoní. Google aktualizoval podmínky svého Contacts Data API a nyní si žádá něco za něco. Nadále tedy je sice možné přistupovat ke kontaktům, které si u Googlu uživatelé uložili, ale ten naopak žádá přístup ke…

Nově příchozí uživatel na komunitní server Facebook se mohou jednoduše dozvědět, kteří z jejich přátel už se tam pohybují. Lze toho docílit například propojením s kontakty z e-mailové služby Gmail, kdy zkrátka dojde k porovnání a zprostředkování kontaktů. Této funkci však dost možná brzy odzvoní. Google aktualizoval podmínky svého Contacts Data API a nyní si žádá něco za něco. Nadále tedy je sice možné přistupovat ke kontaktům, které si u Googlu uživatelé uložili, ale ten naopak žádá přístup ke kontaktům od druhé strany.

BRAND

Facebook se podobně o data uživatelů dlouhodobě dělit odmítá. Z jeho pohledu je to logické, protože už takto nemá v ochraně osobních údajů dobrou pověst. Navíc jistě nebude chtít uživatelům usnadňovat například přechod ke službám, které by mohly být považovány za konkurenční. Prozatím napojení na kontakty z Gmailu na Facebooku stále funguje, ale je zřejmě jen otázkou času, kdy Google začne Facebook blokovat nebo Facebook přestane službu nabízet sám.

Zdroj: TechSpot News

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).