Hlavní navigace

Google se Street View narazil také ve Švýcarsku

Jiří Macich ml.

Další zemí, kde Google narazil se svou mapovou službou Street View, se po Velké Británii nebo Japonsku stává také Švýcarsko. Street View je služba poskytovaná v rámci Google Maps. Ve vybraných lokalitách umožňuje uživatelům virtuální procházky pomocí speciálních složených fotek, které Google v daných lokalitách nasnímal. Kritici Street View říkají, že takové detailní focení a následné publikování snímků v rámci internetových map je nemístným zásahem do soukromí občanů. Souhlasí s nimi také Hans…

Další zemí, kde Google narazil se svou mapovou službou Street View, se po Velké Británii nebo Japonsku stává také Švýcarsko. Street View je služba poskytovaná v rámci Google Maps. Ve vybraných lokalitách umožňuje uživatelům virtuální procházky pomocí speciálních složených fotek, které Google v daných lokalitách nasnímal. Kritici Street View říkají, že takové detailní focení a následné publikování snímků v rámci internetových map je nemístným zásahem do soukromí občanů. Souhlasí s nimi také Hans-Peter Thur, švýcarský komisař pro ochranu dat a informací. Vydal apel, aby Google stáhl snímky Švýcarska ze Street View. Prováděné rozmazání obličejů a poznávacích značek automobilů prý není dostatečné.

EBF17_Cupr

Google je takovým požadavkem zaskočen a je prý připraven na další jednání o sladění fungování služby se švýcarskou legislativou. Nutno ale dodat, že podobně Google nenarazil zdaleka poprvé. V Japonsku musel po velké kritice pořídit nové snímky, protože speciální kamera na stožáru snímkovacího vozu byla při prvním focení příliš vysoko a zabírala i soukromé pozemky za ploty.

V jednom britském městečku zase občané spontánně zablokovali snímkovacímu vozu cestu, protože se obávali, že snímky publikované na Internetu využijí zloději pro vytipování svých dalších cílů. V České republice, kde se letos vedle Prahy fotí také Olomouc, Český Krumlov a Hřensko, Google zatím na nějaké větší protesty nebo odpor nenarazil. (InformatinWeek)

Našli jste v článku chybu?