Hlavní navigace

Google si pořídil za 40 milionů dolarů hudební službu Songza

2. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akvizice přichází měsíc poté, co konkurenční Apple koupil streamovací službu Beats. Google chce v následujících měsících funkce Songzy implementovat do Google Play Music.

Hudební streamovací služba Songza umožňuje posluchačům vybírat z přednastavených playlistů, podobně jako například tuzemská služba Mixer.cz od Seznamu. Na rozdíl od ní ale Songza funguje výhradně jako aplikace do mobilních zařízení. 

Akvizice přichází měsíc poté, co konkurenční Apple koupil za 3 miliardy dolarů (60 miliard Kč) výrobce sluchátek Beats, který provozuje stejnojmennou hudební streamovací službu. Google získal službu výrazně levněji. New York Post již dříve přinesl zprávu o tom, že Google nabídl majitelům Songzy částku 15 milionů dolarů (300 milionů Kč). Podle deníku The New York Times, který se odvolává na osobu, která byla s dohodou seznámena, ale Google nakonec zaplatil za streamovací službu více než 39 milionů dolarů (782 milionů Kč).

Songza vznikla před třemi lety. Stojí za ní stejný tým, který v roce 2006 založil úspěšný online obchod s hudbou Amie Street. V roce 2010 ho koupil Amazon, který Amie Street zavřel. 

BRAND

Songza působí na trhu s bezplatnou streamovanou hudbou, kterému dominuje služba Pandora, s více než 75 miliony uživatelů. Songza jich koncem loňského roku měla 5,5 milionů.

Google podle oficiálního vyjádření neplánuje v dohledné době na fungování služby nic měnit. Jisté ale je, že koncept, který Songza nabízí, bude chtít dostat do svých existujících služeb. Naznačuje, že v následujících měsících by se bezplatná streamovaná hudba mohla objevit v rámci Google Play Music. Uvažuje se i o určité formě implementace do YouTube.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).