Hlavní navigace

Google Talk a jeho roboti pomohou s překladem

Jiří Macich ml.

Google připravil pro svůj komunikační program Google Talk zajímavou novinkou, kterou je partička robotů, kteří umí překládat z a do angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny, japonštiny, čínštiny, ruštiny a dalších jazyků. Čeština mezi nimi ale není. Stačí si patřičného robota přidat do kontaktů a otevřít s ním konverzaci. Vy zadáte slovo či větu třeba v angličtině a on vám jí obratem zopakuje například v němčině. Příjemné je, že tato funkce je nezávislá na použitém klientovi. Vedle Google…

Doba čtení: 1 minuta

Google připravil pro svůj komunikační program Google Talk zajímavou novinkou, kterou je partička robotů, kteří umí překládat z a do angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny, japonštiny, čínštiny, ruštiny a dalších jazyků. Čeština mezi nimi ale není.

Stačí si patřičného robota přidat do kontaktů a otevřít s ním konverzaci. Vy zadáte slovo či větu třeba v angličtině a on vám jí obratem zopakuje například v němčině. Příjemné je, že tato funkce je nezávislá na použitém klientovi. Vedle Google Talku můžete použít chat v Gmailu, webový gadget nebo třeba Mirandu a další klienty, kteří si rozumí s Google Talkem. Seznam jednotlivých robotů přináší oficiální blog Google Talk About.

Našli jste v článku chybu?