Hlavní navigace

Google tlačil na Acer, důvodem byl „nekompatibilní Android“

16. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aféra okolo Alibaby tvrdící, že Google vyhrožoval společnosti Acer začíná být poněkud jasnější. Google potvrdil, že skutečně tlačili na Acer, aby upustil od uvedení mobilu s operačním systémem Aliyun od společnosti Alibaba. K problému se na Google+ vyjádřil  i Andy Rubin, který jako zásadní problém označuje to, že Aliyun je nekompatibilní Android. Problému se věnuje i The Benefits & Importance of Compatibility na oficiálním blogu Androidu a zaznívá zmínka o OHA (Open Handset Alliance),…

Aféra okolo Alibaby tvrdící, že Google vyhrožoval společnosti Acer začíná být poněkud jasnější. Google potvrdil, že skutečně tlačili na Acer, aby upustil od uvedení mobilu s operačním systémem Aliyun od společnosti Alibaba. K problému se na Google+ vyjádřil  i Andy Rubin, který jako zásadní problém označuje to, že Aliyun je nekompatibilní Android. Problému se věnuje i The Benefits & Importance of Compatibility na oficiálním blogu Androidu a zaznívá zmínka o OHA (Open Handset Alliance), které se všichni kdo chtějí využívat Android přímo od Google stávají členy. A která zajišťuje právě to, aby různé implementace Androidu od různých výrobců zůstaly kompatibilní. A také zamezuje tomu, aby členové měli vlastní (ať už odvozenou nebo fork) verzi Androidu.

Cloud23

Alibaba tvrdí,m že Aliyun je „založený“ na Linuxu a není „přímo odvozený z Androidu“, což ale Andy Rubin vyvrací s tím, že Aliyun používá runtime Androidu a zjevně tedy z Androidu vychází. Ale podle obsahu vlastního aplikačního obchodu nejsou aplikace s Androidem kompatibilní, ačkoliv Aliyun využívá řadu ze systémových aplikací Androidu.

V rámci tohoto sporu se často objevuje i argument v podobě Amazonu a „jejich“ Androidu – tam je také jedna zajímavá věc, to že Amazon se nestal členem OHA a jeho Android je zcela samostatnou verzi (chcete-li forkem) Androidu a nemusí zdaleka být kompatibilní. Jak možná víte, má nakonec i vlastni obchod s aplikacemi, prohlížeč a řadu dalších částí.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).