Hlavní navigace

Google Translate má podporovat skoro tři stovky dalších jazyků

Jiří Macich ml.

Služba Google Translate podporuje pět dalších jazyků. Již notně dlouhý seznam doplňuje nyní také arménština, ázerbájdžánština, baskičtina, gruzínština a urdština. Latina tedy na seznamu podporovaných jazyků nadále chybí. I tak ale Google Translate podporuje 56 jazyků včetně češtiny nebo slovenštiny. Navíc se pracuje na podpoře dalších cca 290 jazyků. Uvedl to alespoň německý list Der Spiegel s odvoláním na Franze Josefa Ocha, což je výzkumný pracovník ze skupiny zabývající se překládacími…

Doba čtení: 1 minuta

Služba Google Translate podporuje pět dalších jazyků. Již notně dlouhý seznam doplňuje nyní také arménština, ázerbájdžánština, baskičtina, gruzínština a urdština. Latina tedy na seznamu podporovaných jazyků nadále chybí. I tak ale Google Translate podporuje 56 jazyků včetně češtiny nebo slovenštiny. Navíc se pracuje na podpoře dalších cca 290 jazyků. Uvedl to alespoň německý list Der Spiegel s odvoláním na Franze Josefa Ocha, což je výzkumný pracovník ze skupiny zabývající se překládacími nástroji Googlu.

Google Translate nyní dovede překládat vložený text, nahrané dokumenty nebo zvolené kompletní webové stránky. Před několika dny byl rozšířen záběr funkce text-to-speech i na další jazyky včetně češtiny. Google svého robotického překladače využívá také u fulltextového vyhledávání. Google Translate se navíc integruje se službou Gmail nebo prohlížečem Google Chrome. (Google Operating System)

Našli jste v článku chybu?