Hlavní navigace

Google Translate má novou nástrojovou lištu

23. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Translate (Google Překladač) nyní nabízí uživatelům při přeložení kompletní webové stránky nový praktický nástrojový panel. Okno prohlížeče se stále rozděluje s využitím rámců. V horní menší části je nyní k dispozici úplně předělaná nástrojová lišta, která reflektuje většinu kritiky fungování tohoto typu překladu přes Google Translate. Je v ní jasně uvedena původní URL přeloženého webu a také zde nechybí volby pro nastavení jiného cílového jazyku překladu. Uživatel si také může vybrat,…

Google Translate (Google Překladač) nyní nabízí uživatelům při přeložení kompletní webové stránky nový praktický nástrojový panel. Okno prohlížeče se stále rozděluje s využitím rámců. V horní menší části je nyní k dispozici úplně předělaná nástrojová lišta, která reflektuje většinu kritiky fungování tohoto typu překladu přes Google Translate. Je v ní jasně uvedena původní URL přeloženého webu a také zde nechybí volby pro nastavení jiného cílového jazyku překladu. Uživatel si také může vybrat, jestli chce vidět přeloženou verzi a původní text mít k dispozici v plovoucích popiscích nebo naopak, tedy přeloženou verzi mít v popiscích, které se objeví po podržení kurzoru myši nad původním textem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).