Hlavní navigace

Google ukončí podporu starších prohlížečů včetně MSIE 6

Jiří Macich ml.

Google opětovně vyzval uživatele, aby přešli na modernější webové prohlížeče. Již dříve se zapojil do kampaně proti zastaralé šesté generaci browseru Internet Explorer, který ale má stále nezanedbatelný podíl na trhu. Google ovšem vzkazuje, že u svých webových aplikací končí s podporou zastaralých prohlížečů, k nimž ze zřejmých důvodů počítá i notně vousatý Internet Explorer 6. Uživatelům radí používat minimálně Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 3, Google Chrome 4 nebo Apple Safari 3 (a…

Google opětovně vyzval uživatele, aby přešli na modernější webové prohlížeče. Již dříve se zapojil do kampaně proti zastaralé šesté generaci browseru Internet Explorer, který ale má stále nezanedbatelný podíl na trhu. Google ovšem vzkazuje, že u svých webových aplikací končí s podporou zastaralých prohlížečů, k nimž ze zřejmých důvodů počítá i notně vousatý Internet Explorer 6. Uživatelům radí používat minimálně Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 3, Google Chrome 4 nebo Apple Safari 3 (a verze vyšší). Upozorňuje, že už letos na jaře se uživatelé webové kancelářské sady Google Docs nebo publikační platformy Google Sites mohou setkat s tím, že některé klíčové funkce zkrátka ve starších prohlížečích nebudou fungovat.

Lednový tržní podíl prohlížeče Internet Explorer 6, který je v posledních letech jakýmsi maskotem zastaralých prohlížečů, stále činil něco přes 20 procent. Alespoň tedy dle statistik Net Applications. Stále silná pozice Internet Exploreru 6 bývá vysvětlována zakonzervovaným stavem v korporátním prostředí nebo přítomností MSIE 6 ve Windows XP. Už několik let běží různé informační kampaně vyzývající k jeho opuštění. Jak ukázal nedávný pokus na našich sesterských serverech Měšec.cz a Podnikatel.cz, uživatelé na tyto kampaně nereagují. (Official Google Enterprise Blog)

Našli jste v článku chybu?
3. 2. 2010 9:45
uživatel si přál zůstat v anonymitě
to ale nikoho nezajima, ze pouzivate stary system. Jednou proste skonci podpora 10 let starych sw a vy si pouzivejte co chcete, klidne drevenej kolovratek :)
3. 2. 2010 8:48
lopata (neregistrovaný)
Rekl bych, ze google tohle dela proto, ze podpora Win2k konci nekdy v lete. Takze pokud budete u vas ve firme pouzivat Win2k i nadale ...