Hlavní navigace

Google začal nabízet mobilní kancelářský balík QuickOffice zdarma

20. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace OuickOffice pro operační systémy Android a iOS je ode dneška ke stažení bezplatně. Google tak přitvrdil v boji s konkurenčním Microsoftem.

Jednu z nejsofistikovanějších kancelářských sad dostupných pro platformu Android a iOS koupil Google loni v červnu. Profesionální verze, která dosud stála 19,99 dolarů a která uživatelům umožňuje upravovat soubory z Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint, je ode dneška ke stažení zdarma (verze pro iOS, verze pro Android). 


Autor: Google

Sada QuickOffice podporuje přístup do úložiště Google Drive. Uživatelům, kteří se přihlásí ke svému Google účtu skrze aplikaci QuickOffice do 26. září, přidá Google dalších 10 GB na Google Drive po dobu následujících dvou let zdarma. Firma ale upozorňuje, že navýšení se neprojeví okamžitě, nýbrž v následujících několika týdnech.

Cloud23

Google rozhodnutím uvolnit profesionální verzi QuickOffice bezplatně zostřuje konkurenční boj s Microsoftem. Ten nedávno vstoupil se svou kancelářskou sadou na zařízení se systémem Android (k dispozici je i varianta pro iOS). Od konce srpna si i čeští předplatitelé služby Office 365 mohou prostřednictvím Google Play stáhnout Office Mobile. Aplikace však podporuje pouze Android 4.0 a vyšší. Naproti tomu QuickOffice od Googlu podporuje Android 2.2 a vyšší. 

Zdroj: Google Drive na Google +

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).