Hlavní navigace

Google zkomplikoval českým uživatelům sledování videoportálu Netflix

2. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statusu redaktora Hospodářských novin se zaměřením na technologie šlo dříve využívání Netflixu v České republice prostřednictvím Chromecastu obejít změnou DNS.

Používání videoportálu Netflix je pro české uživatele opět o něco složitější. Služba, která oficiálně u nás ani na Slovensku prozatím nepůsobí, je po aktualizaci nedostupná pro majitele streamovacího zařízení Chromecast od americké společnosti Google. Na svém profilu sociální sítě Google+ na to upozornil redaktor Hospodářských novin Otakar Schön. Zase jsem narazil na omezení Chromecastu. Google prostě na Chromecast jen tak nepustí Netflix ani Hulu. Googlu dávno nejde o svobodný internet a přístup k informacím, je z něj normální korporace a v tomhle případě odporný kolaborant, posteskl si Schön.

BRAND

K TÉMATU: Videoportál Netflix potvrdil expanzi do Česka, dorazí sem nejpozději příští rok

Podle statusu redaktora Hospodářských novin se zaměřením na technologie šlo dříve využívání Netflixu v České republice prostřednictvím Chromecastu obejít změnou DNS. Po aktualizaci streamovacího zařízení už se ovšem po tomto přenastavení odmítá „HDMI klíčenka“ připojit k internetu. Zájemci o tuto službu ovšem nemusí být zklamaní. Netflix plánuje do České republiky vstoupit podle svých zástupců nejpozději do konce příštího roku. Jaká bude jeho podoba na našem trhu a kolik titulů nabídne, je otázkou. Konkurenční službu Netflixu připravuje FTV Prima. Na konferenci TVCON to včera zmínil Daniel Grunt z Primy On-line.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).