Hlavní navigace

Google zřejmě otevře v Praze vývojové centrum

3. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O tom, že Google plánuje v Praze otevřít svoji pobočku, jsme vás již informovali. Čím dál více faktů však ukazuje na to, že se nespokojí pouze s lokálním (a obchodním) zastoupením. Inzerát na AdSense koordinátora naznačuje, že se tento známý reklamní systém brzy rozšíří o česky psané weby, zatímco nabídka pozice ředitele vývojového centra může znamenat jediné: Google v Praze otevře i centrum pro lokalizaci a vývoj nových služeb. Zatímco dnes má těchto „tvůrčích poboček“ jen několik, v brzké…

O tom, že Google plánuje v Praze otevřít svoji pobočku, jsme vás již informovali. Čím dál více faktů však ukazuje na to, že se nespokojí pouze s lokálním (a obchodním) zastoupením. Inzerát na AdSense koordinátora naznačuje, že se tento známý reklamní systém brzy rozšíří o česky psané weby, zatímco nabídka pozice ředitele vývojového centra může znamenat jediné: Google v Praze otevře i centrum pro lokalizaci a vývoj nových služeb. Zatímco dnes má těchto „tvůrčích poboček“ jen několik, v brzké budoucnosti se má jejich počet významně rozšířit – stejnou pozici Google vypsal i např. pro Polsko či Singapur.

Kromě inzerátů ukazují na plány Googlu také neoficiální zvěsti o tom, že v Praze a České republice působí neurčitý počet jeho náborových specialistů. Ti údajně kontaktovali již celou řadu zdejších talentů a známých jmen jak z oblasti obchodu, tak vývoje aplikací. Ověřit tyto informace se nám však zatím nepodařilo.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.