Hlavní navigace

Googlem koupená Wavii končí

Daniel Dočekal

Agregátor zpráv Wavii končí poté, co byl před několika dny koupen Googlem za teoretických 30 milionů dolarů.

Před několika dny vyšlo najevo, že Google koupil Wavii (viz Google koupil agregátor zpráv Wavii) a od pátku je již jisté, že tomu tak skutečně je. Na www.wavii.com se objevilo oznámení o koupi a služba okamžitě ukončila činnost. Součástí oznámení je i informace o tom, že Google Wavii koupil pro jejich technologií  týkající se zpracování přirozeného jazyka.

Velmi pravděpodobně tak výsledky práce týmu z Wavii (stěhuje se přímo do sídla Google) najdete v rámci Google Now. 

Našli jste v článku chybu?
27. 4. 2013 18:11

Začínám mít pocit, že používat služby, které jsou bezplatné a/nebo bez dlouhodobějšího plánu, je vcelku riskantní. Natožpak na nich něco stavět.

Je-li užitečná, můžete si být jisti, že zanikne, protože ji někdo koupí. Uživatelé ji vlastně dělají zdarma testery s tím, že po prodeji a zrušení služby si mohou připsat, na rozdíl od majitelů služby, pouze ztracený čas a problémy.

Začínají být drahé i zadarmo.

28. 4. 2013 17:54

Pro Jiří a MC. Psal jsem k tomu " a/nebo bez dlouhodobějšího plánu". Bezplatný model jsem vybral proto, že je to z hlediska uživatele lepší pozice (neztratil alespoň finance). To jen pro upřesnění.

Jinak souhlasím s oběma . Obecně je to zároveň argument proti přechodu z klasického SW čistě na služby v Cloudu. Pokud máte nainstalovaný program, který není závislý na internetu, tak i po skončení podpory Vám bude fungovat tak dlouho, dokud nenaleznete náhradu. V případě služeb v můžete být v troubě…