Hlavní navigace

GSM operátoři potvrdili zájem o mobilní televizi

19. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 8. 2008

Přesto, že předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák včera informoval na pravidelném setkání novináře, že o provoz DVB-H, tedy televize pro přenosná zařízení, má zájem z mobilních operátorů pouze T-Mobile, situace je, zdá se, trochu jiná. Ekonomický deník E15 dnes ve svém článku přináší podrobnosti o tom, že všichni tři GSM operátoři připravují firmu, která by je zastřešovala pod jednu značku při vystupování na trhu DVB-H. Operátoři nyní dokončují dokumenty pro vytvoření dceřiné společnosti, tak aby se mohli ucházet o licenci na provozování vysílací sítě" sdělil E15 ředitel služeb mobilních portálů T-Mobile Michal Němec.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Zájem o placenou mobilní televizi DVB-H má už jen T-Mobile

Společnost, která zatím neudělala platné kroky pro své fungování, není zapsaná v obchodním rejstříku a je zatím bezejmenná, by spadala pod Asociaci provozovatelů mobilních sítí, ve které není operátor U:fon. Firma by pak zastupovala Telefóniku O2, T-Mobile a Vodafone při výběrovém řízení na mobilní televizi. V současné době dolaďují operátoři detaily, mezi kterými nechybí ani dohady o tom, kdo se bude střídat v jejím vedení a zda by společnost vytvářela zisk. Kromě T-Mobilu nechce jednání ani jeden ze dvou zbylých operátorů komentovat. Potvrdili však, že probíhají. Technické provozování sítě by podle listu mohly mít na starosti např. České Radiokomunikace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.