Hlavní navigace

GTS má zbrusu nové linky

7. 7. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Člověk by si myslel, že když je na kalendáři červenec, konečně si užije trochu klidu a okurková sezóna mu přinese trochu odpočinku. Kdepak, okurky se nekonají, naopak se ze všech stran valí informace o novinkách. Jedna z nich je u GTS, které posílilo spojení do zahraničí i do NIXu.

V uplynulém týdnu zaznamenali u GTS dva významné skoky v připojení jejich sítě. Nejprve byla ve středu posílena linka do NIXu na 4 Mb/s, čímž podle svých slov (mírně starších) GTS dosáhlo nejvyšší kapacity spojení do NIXu ze všech jeho členů; na serveru Bohemia Netu jsem dnes ale nalezl totožný údaj o jejich kapacitě linky do NIXu. GTS pravděpodobně posílení potřebovalo jako sůl, protože k jejich síti je v současné době připojeno několik významných zdrojů a serverů, jako je Ministerstvo spravedlnosti (a především jeho Obchodní rejstřík), server Akcie.cz či Expandia Banka.

Mírně posíleno mělo být i spojení se zahraničím, ke stávajícímu satelitnímu spoji o kapacitě 1 Mb/s k UUNETu přibyla lokální linka ke Global One. GTS si od ní zřejmě slibuje především zlepšení konektivity po Evropě, ostatně uvidíme, zda se toto posílení nějakým způsobem projeví ve výsledcích našich testů.

Marek Antoš


Související články a odkazy:

* Novinky v NIXu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).