Hlavní navigace

Hackeři do vysílání České televize dostali atomový výbuch

17. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na diváky nedělního vysílaní pořadu České televize s názvem Panorama čekala velmi netradiční podívaná. V pravidelném ranním vysílání přinášejícím záběry z různých koutů repuliky a informace o povětrnostních podmínkách se najednou objevil hrozivý obraz atomového výbuchu. Naštěstí nešlo o žádný teroristický útok či havárii. Hackeři se nabourali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež program vyrábí. Konkrétně někdo napadl kameru v Černém Dole, uvedl pro iDnes Martin Krafl, tiskový…

Na diváky nedělního vysílaní pořadu České televize s názvem Panorama čekala velmi netradiční podívaná. V pravidelném ranním vysílání přinášejícím záběry z různých koutů repuliky a informace o povětrnostních podmínkách se najednou objevil hrozivý obraz atomového výbuchu.

Naštěstí nešlo o žádný teroristický útok či havárii. Hackeři se nabourali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež program vyrábí. Konkrétně někdo napadl kameru v Černém Dole, uvedl pro iDnes Martin Krafl, tiskový mluvčí České televize.

Autory tohoto „žertu“ hodlá žalovat Česká televize i provozovatel areálu, kde je dotyčná webová kamera umístěna. Web ztohoven.com, jehož adresa se ve vysílání také objevila a zřejmě patří autorům tohoto aktu, je momentálně nedostupný. Jestli je to přílivem návštěvníků nebo jestli jej webhoster odstavil, v tuto chvíli nevíme. (iDnes)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.