Hlavní navigace

Hackeři do vysílání České televize dostali atomový výbuch

Jiří Macich ml.

Na diváky nedělního vysílaní pořadu České televize s názvem Panorama čekala velmi netradiční podívaná. V pravidelném ranním vysílání přinášejícím záběry z různých koutů repuliky a informace o povětrnostních podmínkách se najednou objevil hrozivý obraz atomového výbuchu. Naštěstí nešlo o žádný teroristický útok či havárii. Hackeři se nabourali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež program vyrábí. Konkrétně někdo napadl kameru v Černém Dole, uvedl pro iDnes Martin Krafl, tiskový…

Doba čtení: 1 minuta

Na diváky nedělního vysílaní pořadu České televize s názvem Panorama čekala velmi netradiční podívaná. V pravidelném ranním vysílání přinášejícím záběry z různých koutů repuliky a informace o povětrnostních podmínkách se najednou objevil hrozivý obraz atomového výbuchu.

Naštěstí nešlo o žádný teroristický útok či havárii. Hackeři se nabourali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež program vyrábí. Konkrétně někdo napadl kameru v Černém Dole, uvedl pro iDnes Martin Krafl, tiskový mluvčí České televize.

Autory tohoto „žertu“ hodlá žalovat Česká televize i provozovatel areálu, kde je dotyčná webová kamera umístěna. Web ztohoven.com, jehož adresa se ve vysílání také objevila a zřejmě patří autorům tohoto aktu, je momentálně nedostupný. Jestli je to přílivem návštěvníků nebo jestli jej webhoster odstavil, v tuto chvíli nevíme. (iDnes)

Našli jste v článku chybu?