Hlavní navigace

Hackeři prolomili další platformu, Canal Digital Nordic

17. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 4. 2008

Hackerům se podařilo prolomit kódování další satelitní platformy, tentokrát skandinávského operátora Canal Digital Nordic, který šíří svůj signál z družice Thor na pozici 0.8 st. západně. Na internetu se objevily nelegální náplně do modulů DiabloCAM a JollyCAM v úterý večer a dostupné jsou tak bohužel neautorizovaným příjmem jak programy v SD tak i HD kvalitě v kryptovacích systémech Conax CAS5 a CAS7. Jak upozorňuje server Satkurier.pl, jde vůbec o první prolomení tohoto systému v Canal Digital.

MM socky3

Postiženy byly takto např. kanály NatGeo HD, Silver HD, History Channel HD, TV4 HD, Discovery HD i Voom HD, stejně tak i erotické programy Hustler TV, Blue Hustler, Adult a Canal 69. Modul DiabloCAM se stává v rukou hackera nebezpečným zbožím. Nejen, že otevře celou nabídku Canal Digital Nordic, ale také programy SexView a Free- X TV kryptované v systému Irdeto 2 a pochopitelně i další platformy.

Situace je obzvláště alarmující proto, že v systému Conax CAS7 kóduje svůj signál také polská platforma „n“, která se zaměřuje na nabídku kanálu ve vysokém rozlišení v Polsku a bude tak velkým lákadlem pro satelitní hackery.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.