Hlavní navigace

Hacknout Pentagon a dostat odměnu? Vojáci spouští bug bounty program

Autor: Shutterstock, podle licence: Rights Managed
Jan Beránek

Nápady ze Silicon Valley má v rámci amerického ministerstva obrany prosazovat Eric Schmidt.

Ačkoliv plno technologií vzniká napřed pro armádu a pak se teprve dostane do běžného prodeje, v digitálním světě je situace přinejmenším vyrovnaná. Americká armáda chce posílit především v bezpečnosti. Kyberprostor je už prostě dalším bojištěm.  

Eric Schmidt se stal hlavou nové pracovní skupiny s názvem Defense Innovation Advisory Board. Ta by měla pomoci Pentagonu vstřebat a nasát nápady ze Silicon Valley. Americká vláda tak zkouší to, o co se poslední dobou snaží i korporace

Tento týden rozjely úřady vlastní bug bounty program s názvem Hack the Pentagon. V jeho rámci bude platit hackerům za objevení bezpečnostních děr v systémech ministerstva obrany. Kromě toho se často snaží naverbovat hackery, kteří by posílili jednotky pro boj v kyberprostoru. 

Content 2017 - tip Footshop

Tím to jen začíná. Schmidtův jedenáctičlenný tým by měl podle informací CNN hledat problémy, se kterými se Pentagon potýká při používání technologií a přinášet rychlá řešení. Zároveň ale nebude mít přístup k vojenským datům.

Schmidt má s vládou dlouholeté zkušenosti. A ne zrovna pozitivní. V zásadě mu vadí, jak moc chtějí úřady strkat nos do databází firem ze Silicon Valley. Je dlouhodobým odpůrcem státního sběru dat a naposledy se připojil k Applu v kauze zablokovaného mobilu střelce ze San Bernardina

Našli jste v článku chybu?
5. 3. 2016 17:23
Ivan Nový (neregistrovaný)

takovou zranitelností je i samotný program, legalizuje pronikání do systému Pentagonu, když vás chytnou, vždy můžete říci, že to děláte v rámci tohoto programu :-)))