Hlavní navigace

Hanuš: ČT zásadně odmítá tvrzení o obsazování multiplexů

31. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
31. 1. 2007

Česká televize nevyjednávala o tom, že by společně s televizemi Nova, Prima a jejich bonusovými programy obsadila první dvě celostátní digitální sítě, aniž by došlo k vypínání analogových kmitočtů současných komerčních televizí a nové digitální programy by byly odsunuty do málo perspektivního, neceloplošného třetího multiplexu. Serveru DigiZone.cz to řekl vedooucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš.

Marketing Meeting balicek

Šéf digitalizačního týmu ČT tak reagoval na slova předsedy Národní koordinační skupiny pro zavádění zemského digitálního vysílání Zdeňka Duspivy, že existuje plán, podle něhož by současní provozovatelé televizního vysílání včetně ČT měli obsadit všechny pozice ve dvou plnohodnotných celostátních multiplexech. Duspiva zároveň řekl, že dohoda počítá s pozdějším startem veřejnoprávního multiplexu s programy České televize a Českého rozhlasu.

Žádnou takovou dohodu jsme s nikým neuzavřeli. Nechápu ani poznámku o oddálení startu veřejnoprávního multiplexu, když sám návrh Technického plánu přechodu počítá s jeho spuštěním někdy v roce 2010, uvedl Hanuš, podle něhož nepřipadá v úvahu, aby se ČT vzdala vlastních analogových kmitočtů, aby uvolnila prostor komerční konkurenci a sama vysílala pouze v DVB-T. Pokud si někdo myslí, že překlopením ČT do digitálního multiplexu a vypnutím jejích analogových kmitočtů donutí diváky ke kupování set-top-boxů, zásadně se mýlí, upozornil Hanuš.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).