Hlavní navigace

Hanuš, ČT: Získání sportovních práv bude čím dál složitější

Vedoucí projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš dnes na konferenci Milníky digitalizace řekl, že do budoucna bude především pro veřejnoprávní subjekty stále složitější se dostávat k některým sportovním událostem, protože tento proces dal trhu nové subjekty, které jsou schopny práva zaplatit. Půjde o ekonomické důsledky digitalizace. To nás čeká do budoucna, uvedl Hanuš.

Program digitalizace ČT se v současné době skládá z několika částí. Jde např. o DVB-T, dokrytí DVB-T, HD vysílání apod. Ne vše funguje úplně ideálně a některé projekty musely být pozastaveny. Uvidíme, jak se vyvine finanční situace, konstatoval šéf projektu digitalizace ČT. Pro letošní rok zbývá České televizi spustit pět vysílačů – Pardubice, Frýdek-Místek, Jeseník, Zlín a Valašské Klobúky. Období posledních přibližně šesti měsíců bylo pro nás řešením otázky dokrytí. Jde také o dohodu s ostatními vysílateli, konstatoval Hanuš.

Problémy, které řešíme teď, už nezasahují masu diváků, ale určitě je poctivé, abychom se je snažili vyřešit, uvedl vedoucí projektu digitalizace ČT. Hanuš konstatoval, že v letošním roce klesne pokrytí kanálu ČT 2 na minimum. Mohu říci, že pro letošní rok se jedná v podstatě o switch-off analogové Dvojky, řekl Pavel Hanuš.

Našli jste v článku chybu?