Hlavní navigace

Hanuš Hanslík povede od pondělí zpravodajský server Novy tn.cz

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 1. 2010

Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru tn.cz z rodiny televize Nova se od pondělí 25. ledna stane Hanuš Hanslík, který do loňského nástupu Zdeňka Šámala do funkce generálního ředitele zpravodajské televize Z1 vedl zpravodajství a publicistiku této stanice. Informaci jako první zveřejnila právě televize Z1 a Hanslík ji serveru DigiZone.cz potvrdil.

K TÉMATU: Z1 masově propouští, odchází šéf zpravodajství Hanslík

Ano, tato informace je pravdivá. Vedení tn.cz se ujmu v pondělí, řekl Hanslík, který se na Novu vrací po dlouhých jedenácti letech. Do roku 1999 v ní totiž pracoval jako redaktor Televizních novin, ale po rozchodu tehdejšího ředitele Novy Vladimíra Železného s americkou společností CME zůstal v servisní společnosti ČNTS, kterou Železný odstřihnul od vysílání.

UXD

Z Novy odešel Hanslík do České televize, kde se podílel na investigativním pořadu Fakta. V roce 2002 však televizní branži opustil a nastoupil jako reportér do deníku MF Dnes, kde se o rok později stal vedoucím regionální redakce pro Prahu. Vydavatel MF Dnes, společnost Mafra, ho posléze pověřil přípravou projektu bezplatného deníku pro Prahu Metropolitní expres, jehož redakci posléze vedl jako šéfredaktor.

V roce 2008 Hanslík přestoupil do vznikající zpravodajské televize Z1, již vedl jeho bývalý kolega ze zpravodajství Novy Martin Mrnka. Funkci ředitele a šéfredaktora zpravodajství a publicistiky zde vykonával do srpna loňského roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.