Hlavní navigace

HbbTV aplikace pro Euro 2016 je obdobou té pro MS hokej 2016. Tedy opět kvalitka

14. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Bohumil Herwig
Ti, kdo mají rádi fotbal a nemají zprovozněné HbbTV, mohou opět hořce litovat. Fotbalová aplikace, stejně jako před tím hokejová, je totiž par excellence.

Aplikace sice opět nepracuje zcela v duchu iVysílání České televize, protože tady potřebujete vybranou volbu potvrdit Enter/OK, ale to je popravdě logičtější a systémovější. U klasického iVysílání pak stačí jen na příslušnou volbu, například vybraný pořad či datum, najet a HbbTV automaticky reaguje. Sjednocení přístupu by bylo ovšem vhodné.

Jak vypadá aplikace HbbTV pro Euro 2016 v praxi, vidíte v galerii. Česká televize opět nabízí bohatě členěné menu, záznamy celých utkání i sestřihy, tabulky a statistiky a mimo jiné i zpravodajství. Pokud budete Euro 2016 sledovat přímo přes stanici ČT Sport (HbbTV funguje samozřejmě i na ostatních kanálech ČT), můžete ji rovnou vyvolat modrým teletextovým tlačítkem à la hokejové Mistrovství světa.

K TÉMATU: Eurovision Song Contest: výtečně zpracované finále na HbbTV

ČT nabídne hokej na několik způsobů. Kompletně živě, přes web a HbbTV

MMF23 tip3

Tak mě napadá, proč vlastně ČT požaduje v budoucím vysílání DVB-T2/HEVC dvojici multiplexů, když by si pohodlněji a s technologií, kterou už má, mohla zřídit pár kanálů přes HbbTV. Něco jiného by bylo, pokud by prohlásila, že nabídne rozlišení Ultra HD (4K) jako slovenský Towerhome, o čemž jsme vás už také před časem informovali.

Vraťme se ale k hybridnímu TV vysílání (HbbTV), se kterým u nás Česká televize přišla jako první a se kterým, v případě Euro 2016, pokračuje ve své vítězné šňůře vysoce kvalitních aplikací, a to i obsahově. K tomu, abyste HbbTV mohli využít, musíte mít zpravidla tzv. chytrý televizor (Smart TV) napojený na internet. V televizoru musí být zprovozněno HbbTV, což většina z nich dělá automaticky hned při instalaci. Pokud máte nový televizor značky Samsung z poslední doby (tuším dva roky, množná tři) a HbbTV vám nepracuje, obraťte se na výrobce. Tady totiž někdy bývá zprovoznění této technologie náročnější. Znakem, že funguje, by mělo být objevení červeného teletextového tlačítka na obrazovce při přepnutí na některý kanál typicky u ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).