Hlavní navigace

HBO.com porušuje autorská práva HBO. MarkMonitor poněkud šlápl vedle

6. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ochrana autorského práva možná nakonec stojí víc peněz a práce, než kdyby se systém změnil. Pět set tisíc nahlášených odkazů denně k zablokování zní jako hodně vysoké číslo.

MarkMonitor je společnost, která by se měla stát základem činnosti Center for Copyright Information (viz také Přichází další bič na piráty: Copyright Alert System aneb „šestkrát a dost“) – zabývat by se měla aktivním zjišťováním nelegálního obsahu a následným nahlašováním. Činností, na které je postavený právě zmíněný systém „šestkrát a dost“, obdoba francouzského „třikrát a dost“.

Jenže, jak se ukazuje, MarkMonitor má „drobné“ problémy se zjišťováním toho, co je vlastně legální a nelegální. Aktuálně se coby nelegální obsah podařilo nahlásit obsah z produkce HBO, bohužel ale přímo na doméně HBO.COM. A aby toho nebylo málo, MarkMonitor nahlašuje do Google k zablokování i recenze či obsah na MTV.com, IGN.com a dalších webech.

Google už před pár měsíci upozorňoval, že jenom za rok 2012 obdržel nahlášených 51 milionů odkazů a v současnosti zpracovává denně skoro 500 tisíc nahlášených odkazů. Zcela logicky tak upozorňuje na to, že dopad takovéhoto systému na „ochranu autorských práv“ je spíše zničující.

Cloud23

Není nezajímavé, že v tomto seznamu najdete i několik adres z .cz domény – nwf.cz/index.php?topic=77886.0, nwf.cz/index.php?topic=88041.0 a nwf.cz/index.php?topic=89586.0.

Zdroj: HBO Wants Google to Censor…. HBO.com

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).