Hlavní navigace

HBO.com porušuje autorská práva HBO. MarkMonitor poněkud šlápl vedle

Daniel Dočekal

Ochrana autorského práva možná nakonec stojí víc peněz a práce, než kdyby se systém změnil. Pět set tisíc nahlášených odkazů denně k zablokování zní jako hodně vysoké číslo.

Doba čtení: 1 minuta

MarkMonitor je společnost, která by se měla stát základem činnosti Center for Copyright Information (viz také Přichází další bič na piráty: Copyright Alert System aneb „šestkrát a dost“) – zabývat by se měla aktivním zjišťováním nelegálního obsahu a následným nahlašováním. Činností, na které je postavený právě zmíněný systém „šestkrát a dost“, obdoba francouzského „třikrát a dost“.

Jenže, jak se ukazuje, MarkMonitor má „drobné“ problémy se zjišťováním toho, co je vlastně legální a nelegální. Aktuálně se coby nelegální obsah podařilo nahlásit obsah z produkce HBO, bohužel ale přímo na doméně HBO.COM. A aby toho nebylo málo, MarkMonitor nahlašuje do Google k zablokování i recenze či obsah na MTV.com, IGN.com a dalších webech.

Google už před pár měsíci upozorňoval, že jenom za rok 2012 obdržel nahlášených 51 milionů odkazů a v současnosti zpracovává denně skoro 500 tisíc nahlášených odkazů. Zcela logicky tak upozorňuje na to, že dopad takovéhoto systému na „ochranu autorských práv“ je spíše zničující.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Není nezajímavé, že v tomto seznamu najdete i několik adres z .cz domény – nwf.cz/index.php?topic=77886.0, nwf.cz/index.php?topic=88041.0 a nwf.cz/index.php?topic=89586.0.

Zdroj: HBO Wants Google to Censor…. HBO.com

Našli jste v článku chybu?